Často kladené dotazy

Pokud Vás zajímá cokoliv ohledně masáží a nenašli jste to zde, zavolejte mi, nebo mi napište na Facebook Uvolňující masáže Kladno, Martin Mlýnek.

Masíruji BIO kokosovým olejem, který je hypoalergenní. BIO Kokosový olej je jedním z nejkvalitnějších masážních přípravků. V případě potřeby a po dohodě s klientem používám na problematická místa thajské bylinné masti.
Nejdříve si telefonicky domluvíte termín masáže, následně Vám přijde potvrzovací SMS, která se Vám automaticky pošle ještě jednou 24 hodin před masáží. V domluvený termín přijdete a vyčkáte v čekárně, než si pro Vás přijdu (prosím neklepejte a nevstupujte bez vyzvání). Pokud je hlavní vchod uzavřen (zejména ve večerních hodinách, kdy už mají kadeřnice zavřeno), použijte zvonek na dveřích, nebo mi zavolejte na mobil. V čekárně je pro Vás k dispozici toaleta. Doporučuji, abyste si na sebe oblékli volné spodní prádlo (takové které Vás netlačí), s ohledem na správnou funkci krevní a mízní oběhové soustavy. Na masáž by měl klient přijít čistý, bez rozsáhlejších kožních problémů v oblasti masírovaných partií (např. běžné akné na zádech masáži nevadí, krvácející a zanícené vřídky však již ano). V námi domluvený čas si pro Vás přijdu do čekárny a společně vstoupíme do masérny, kde si odložíte bundu, kabát, kabelku, vypnete zvonění telefonu včetně vibrací. Společně si sedneme a popovídáme si o účelu masáže, vašich zdravotních či psychických problémech, případných kontraindikacích a prodělaných operacích. Vysvětlíte mi co Vás na masáž přivedlo a co by měla řešit. Následně Vás poprosím abyste si odložili do spodního prádla (muži si nechají pouze trenýrky, ženy pouze kalhotky), sundali si náramky, hodinky a řetízky. V případě že budeme začínat masáž v sedě, ženy si přes prsa omotají ručník, pokud v leže na zádech, ručník si položí přes prsa a bříško, pokud v leže na břiše, přikrývám Vás až já. Vždy Vám nejdříve řeknu jak se máte připravit, podám Vám ručník, je-li potřeba a následně odejdu za závěs tak, abyste na převlékání měli stoprocentní soukromí. Teprve když je klient připravený (leží na lehátku, sedí zahalený ručníkem), řekne mi a já přicházím zpět. Vaše soukromí je pro mě velice důležité. Během samotné masáže mi sdělíte, kdyby Vás cokoliv bolelo tak, že byste se do bolesti nedokázali uvolnit a prodýchat ji, kdybyste se chtěli napít, nebo vysmrkat. Nebo měli jakýkoliv jiný problém, který by masáž znepříjemňoval. Důležité je, abyste se uvolnili, naladili se na sebe, odcházeli odpočatí, zregenerovaní a lehčí. Po masáži Vás pomocí ubrousků otřu od oleje a poskytnu Vám soukromí, abyste se mohli v klidu obléknout. Následně Vám nabídnu vodu nebo čaj a společně probereme problémy zjištěné během masáže. Navrhnu Vám doporučený interval příští masáže a pokud je potřeba, doporučím protahovací cviky, doplňky stravy, či pomůcky. Společně tak zkusíme vymyslet vhodný plán k vyřešení Vašeho problému. Pak už následuje jen objednání příštího termínu, platba a rozloučení. Masáž rozhodně není nic, čeho byste se měli bát, naopak je uvolňující, uklidňuje a pomáhá.
Pravděpodobně ano. Každý však máme práh bolesti posunutý jinak a tak je důležité, abyste se mnou během masáže komunikovali. Pokud masáží odstraňujeme bloky, protahujeme zkrácené svaly a šlachy, provází tento proces bolest, která je v tu chvíli nevyhnutelná. Rozhodně je potřeba říct, že masáž není mučení, ale slouží k uvolnění a tak je zásadní se do bolesti uvolnit a prodýchat ji. Vždy se pokouším najít takovou míru tlaku, aby nebyla extrémně bolestivá, ale aby pomohla. Snažím se klienta sledovat a jakmile se začne stahovat, ubírám tlak a jemnými tahy ho vracím zpět do uvolněné pozice. Do hlavy Vám ale nevidím a tak se mi nebojte říct, že to co zrovna dělám je pro Vás velice nepříjemné. Ve výsledku je ale masáž velmi příjemná procedura a není třeba se jí obávat.
Při bolestech zad je nejdříve potřeba upřesnit místo a typ bolesti (např. píchavá bolest pod pravou lopatkou, plošná bolest v bederní oblasti, apod.), následně během masáže zjišťuji kde jsou jednotlivá ložiska problémů. Může se stát, že problémy s pravou lopatkou pramení ze špatné obuvi – stažený lýtkový sval pokračuje v tvorbě dalších problémů přes oblast stehna do beder, přes vzpřimovač až k lopatce. Naopak problémy můžou vést od úponů prsních svalů apod. Nikdy se nedá předem určit co všechno je potřeba masírovat k odstranění problémů.
Jediná místa která u nás nikdy nemasírujeme jsou intimní partie (u žen rozkrok, prsa – zde v případě potřeby masírujeme pouze kolem | u mužů rozkrok, prsní bradavky), dále podkolenní jamky, podpaží, oblasti s křečovými žílami, bradavicemi, mateřskými znaménky, popáleninami, otoky, apod. V žádném případě nenabízím erotické masáže.
Masáži se určitě vyhněte pokud cítíte že na Vás něco leze, nebo již jste nemocní. Dále pokud máte akutní zánět. Masáž je také nevhodná pro klienty s leukémií, či jinou nemocí související se zvýšenou krvácivostí. U onkologických pacientů je masáž zcela nevhodná, u přeléčených a dlouhodobě bez komplikací po konzultaci s onkologem – masáž rozproudí mízní oběhový systém a může urychlit návrat nemoci nebo tvorbu metastází. Pro pacienty léčící se s cukrovkou, krevním tlakem nebo epilepsií je také vhodné svůj zdravotní stav konzultovat s lékařem. Obecně platí, že pokud si nejste jisti zda je s ohledem na Váš zdravotní stav, pro Vás masáž vhodná, raději se poraďte s ošetřujícím lékařem. V žádném případě není možné masírovat klienta pod vlivem alkoholu či jiných drog.
Ve většině případů by Vás menstruace neměla při masáži omezit. Každá žena je ale jinak citlivá a tak je potřeba zvážit zda se dokážete během menstruace při masáži uvolnit (např. zda nemáte silné bolesti či křeče v břiše). Zároveň je potřeba počítat se zvýšenou citlivostí a tím pádem sníženým prahem bolesti. Dále pak s možnou silnější krvácivostí po masáži (s ohledem na rozproudění krevního a mízního oběhu během masáže).
Záleží na mnoha okolnostech, jako je životní styl, náročnost zaměstnání, tělesné dispozice. Obecně se dá říct, že pokud přijdete s problémy, měli byste dodržet minimálně 3 masáže s rozestupem jednoho týdne. Následně pak dle individuální domluvy, tendence zlepšování Vašeho problému a míry Vaší spolupráce. Někteří klienti dochází každý týden, jiní jednou za dva týdny, tři týdny, či měsíc.